Říjen 2012

Poslední šance - 13. kapitola

31. října 2012 v 16:59 | anamor |  Poslední šance (anamor)
Bylo to zvláštní. To setkání s mým strýcem se nikdy nemělo uskutečnit, rozhodně ne teď a ne s Michaelem. Měla jsem se mu jednou postavit tváří v tvář sama. Ne jako ustrašené dítě schovávajíc se za Michaelem.

Nemohla jsem v noci pást. Převalovala jsem se na posteli a poslouchala zvuky v domě, jako by sem každou chvíli měl naběhnout nájemný vrah, ten co mě tak dlouho naháněl po městě a už skoro svou misi splnil.

Nenáviděla jsem ten pocit v sobě, nejistota, strach a ostražitost. Chvíle, kdy se mi svíral žaludek pod všemi těmi emocemi.

Nespala jsem a ráno, když sice na mě bylo divný, abych byla vzhůru ale už to nebylo, až tak podezřelé jsem se vypotácela z pokoje do kuchyně.

Poslední šance - 12. kapitola

24. října 2012 v 17:02 | anamor |  Poslední šance (anamor)
Nechával mě vyspat se a já proválela co nejvíc času a bylo mi to jedno. Spokojeně jsem si povzdechla a překulila se z jedné strany na druhou.

Bylo to zvláštní, nezvyklé, takhle se válet v posteli v klidu, nemít starosti, stále se neohlížet, jestli tam někdo nečíhá. Už hodně dlouho jsem to nezažila a teď jsem si to vychutnávala. Zaslechla jsem občas rychlejší ťukání do klávesnice, tiché mumlání, ale ani to mě nemohlo vyrušit, naopak to dávalo větší klid, protože jsem věděla, že tam Michael je a je to v pořádku.

Poslední šance - 11. kapitola

17. října 2012 v 18:53 | anamor |  Poslední šance (anamor)
Nenastavil mi budík, ani si nehrál na živý mluvící budík bez vypínače. Převalila jsem se z jedné strany na druhou a zmateně se rozhlédla po pokoji, jestli nenajdu něco, jako důkaz o možnosti probuzení. Nikde nic. Na Michaela to bylo moc podezřelé. Vyhrabala jsem se z postele a mířila si to rovnou do obýváku. Už jsem v hlavě měla několik scénářů, co by se mohlo dít.

Zastavila jsem se při pohledu na pohovku a konferenční stolek před ní. Seděl tam, ještě stále v pyžamových kalhotách a volném bílém triku a už ťukal do počítače.

Poslední šance - 10. kapitola

10. října 2012 v 16:07 | anamor |  Poslední šance (anamor)
Další dny byly zvláštní, nejisté. Michael vypadal nesvůj a já nevěděla jak se k němu chovat. Po tom setkání s Amandou, jsem nevěděla, co dál dělat. Moc jsme od toho večera nepovídali. Jen v práci to bylo jistější, když jsem ho afektovaně popadla za ruku a usmála se a vše kvůli Ashley a ostatním.

Byl čtvrtek a já si jako každý den po pracovní době sbalila svoje věci a odešla do dvacátého patra.

"Je tam?" zeptala jsem se snad po celém týdnu a ani nevím, proč jsem to udělala.

Poslední šance - 9. kapitola

3. října 2012 v 15:13 | anamor |  Poslední šance (anamor)
Těsně předtím než jsme vešli do budovy, jsem natáhla ruku a chytla se Michaela. Švihla jsem k němu šibalský pohled a on mi ho s mrknutím vrátil a zářivě se usmál. Zatáhl mi za ruku a přitáhl si mě víc k sobě. Nesl mi mou tašku stejně jako včera při odchodu.

Usmívali jsme se na všechny strany a pozdravili recepční. Dnes použila ještě zkoumavější pohled.

Doprovodil mě zase do kanceláře a po minutě strávené v zavřené kanceláři odešel. První kolo naší hry bylo za námi a já se už těšila na další. Dnes jsem měla v plánu udělat něco jinak než se dělo do teď a to při obědě.